Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA(24.02.2019)

24 lutego 2019 Ogłoszenia parafialne 0


 

Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Niech udział w nabożeństwie 40-godzinnym, które przeżywamy pomoże nam w nowym tygodniu podjąć próbę wypełnienia przykazania, do którego Chrystus nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty. Porządek nabożeństwa w gablocie i na stronie internetowej. na zakończenie adoracji NIESZPORY o NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

W czwartek (28. II.) tzw. Tłusty czwartek Grupę Uwielbienia oraz wszystkich pragnących przygotować I czwartkową modlitwę uwielbienia zapraszam na próbę na godz. 1900.

W piątek (1.III.) z racji I Piątku miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700, w Drogini od 1530. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

W sobotę (2.III.) z racji I soboty miesiąca na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 1715 i zmianę tajemnic różańcowych zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii i wszystkich, którym drogie jest orędzie Matki Bożej z Fatimy.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. O sprzątnie kościoła w Osieczanach w najbliższą sobotę proszę rodziny: Jacek i Małgorzata Fijał, Andrzej i Ewa, Kobiałka, Jerzy i Agnieszka Fijał, Bernadetta Burkat, Wacław i Grażyna Kościelniak, Marek i Barbara Kościelniak. W Drogini proszę rodziny: Mariusz i Anna Dybeł, Witold i Anna Wawrzynek, Maria Banaś.

Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Lourdes w dniach od 6 do 9 czerwca br. Koszt ok. 1000 zł.. Chętnych do udziału w pielgrzymce zapraszamy po informacje do zakrystii lub kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *