Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XII Niedziela Zwykła(21.06.2020)

21 czerwca 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez odmawianie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

We wtorek (23.VI.) będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W środę (24.VI.) przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Święty Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1900. W środę z racji uroczystości kancelaria nieczynna.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji ZPO Osieczany i Droginia zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, za ten przedziwny rok szkolny, która zostanie odprawiona w piątek 26 czerwca o godz. 1900. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie przy altanie. Będzie pokaz Myślenickiej Akademii Karate Byakko oraz coś słodkiego dla dzieci.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania Kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii, za wszelką pomoc w różnych pracach oraz za liczny udział w oktawie Bożego Ciała. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Agnieszka i Marcin Tyrpa, Bogumił Kęsek, Zofia i Stanisław Kęsek, Katarzyna Kęsek, Joanna Moryc, Gabriela i Mateusz Nosal, Zuzanna i Wiesław Bałuccy. Do posługi w kościele w Drogini proszę rodziny dzieci przeżywających I Komunię świętą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *