Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA(14.07.2019)

14 lipca 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie jest dla nas wezwaniem, abyśmy się wzajemnie miłowali tak jak umiłował nas Chrystus.

We wtorek (16.VII.) wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

W środę (17.VII.) O godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek (19.VII.) wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła. III Piątek miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w naszej parafii. Rano Od godz. 615 rano i wieczorem od godz. 1815 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed wieczorną Mszą świętą procesja eucharystyczna. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy od godz. 830.

W przyszłą niedzielę (21.VII.) Msza święta dziękczynna za pielgrzymkę do Lourdes. Po Mszy świętej zapraszam pielgrzymów na spotkanie przy altanie.

Zbliża się nasze parafialne dziękczynienie za plony. Będzie ono w niedzielę 25 sierpnia br. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w jego przygotowaniu zapraszam na spotkanie w środę 24 lipca br . o godz. 2000. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej serdecznie zapraszam na spotkanie w niedzielę 4 sierpnia na godz. 2000

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Stefan i Maria Jędrzejak, Stanisław i Barbara Salawa, Marian i Danuta Trytko, , Irena Kulka, Jan i Dorota Sukta, Dionizy i Barbara Pilch, Marian i Anna Podmokły. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Józef i Irena Kęsek, Henryk i Danuta Tomkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *