Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA(29.07.2018)

28 lipca 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

Pragnę wyrazić wdzięczność za ofiarę złożona w ubiegłą niedzielę na środki transportu dla misjonarzy w wysokości 2345 zł. Serdecznie dziękuje również za wasze ofiary i wsparcie dla inwestycji i dzieł podejmowanych przy parafii. Na rekolekcje mogło wyjechać 40 dzieci i młodzieży, zostały złożone pierwsze fanty na nasze Parafialne Dożynki. Wszystkich chętnych do pomocy przy dożynkach zapraszam na spotkanie jutro 30 lipca o godz. 1930.

W środę (1.VIII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek (2.VII.) I czwartek miesiąca. O godz. 1900 Msza święta, a po niej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000. Okazja do spowiedzi od godz. 1815 i w czasie adoracji. Msza w Drogini o 1700. W czwartek przypada też odpust Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

W piątek (3.VII.) I piątek miesiąca. Spowiedź w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1800, a w Drogini od 1630.

W sobotę (4.VIII.) wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana. Z racji I soboty miesiąca rano od godz. 615 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a wieczorem na godz. 1815 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę (5. VIII.) wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej. Po Mszy świętej sprawowanej w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej o godz. 800 wyruszy XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich chcących uczestniczyć we wspólnym pielgrzymowaniu zapraszamy na zapisy do Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. Zapisy odbywają się w Salce Oazowej przy wejściu do Kościoła od strony Rynku.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Janusz i Izabela Płoszczyca, Marcin i Celina Hojtunik, Jan i Halina Płoszczyca, Adam i Jadwiga Opyrchał, Jerzy i Marta Łętocha, Mieczysław Łętocha, Tadeusz i Maria Górka. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Maria Salawa, Zbigniew i Halina Salawa

Z okazji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do Włoch ( Rzym audiencja z Ojcem św. Franciszkiem i Msza święta przy grobie św. Jana Pawła II, , San Giovani Rotonto i św. ojciec Pio, Cascia i św. Rita, Asyż i św. Franciszek) w dniach od 6 – 14 października 2018 roku. Koszt 2500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *