Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXI Niedziela Zwykła (27.08.2017 r.)

26 sierpnia 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Witamy serdecznie w naszej parafii księży Pallotynów, zgromadzenia do którego należy nasz parafianin. Ks. Andrzej Tekieli, który 30.08.br wylatuje na misje do Wenezueli. Wraz z księżmi Pallotynami modlimy się o Boże błogosławieństwo w pracy misyjnej dla ks. Andrzeja, a naszymi ofiarami chcemy wesprzeć pracę misjonarzy. Witamy także diakona Dariusza Pietrzaka, który dziś rozpoczyna roczną praktykę w naszej parafii

W duchu misyjnym przeżywamy dziś nasze Parafialne Święto Plonów. „RADOŚĆ EWANGELII” to hasło naszych tegorocznych dożynek. Ojciec św. Franciszek w adhortacji o takim tytule pisze : „Ewangelizacja jest odpowiedzią na misyjne polecenie Jezusa: «Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Wszyscy jesteśmy wezwani do tego misyjnego «wyjścia». Każdy chrześcijanin i każda wspólnota winni rozeznać, jaką drogą powinni kroczyć zgodnie z wezwaniem Pana, jednak wszyscy jesteśmy zaproszeni do przyjęcia tego wezwania: wyjścia z własnej wygody i zdobycia się na odwagę, by dotrzeć na wszystkie peryferia świata potrzebujące światła Ewangelii”. O godz. 1000 w Drogini Msza święta dziękczynna za plony i za misyjne powołanie ks. Andrzeja Tekieli. O godz. 1700 przy altanie druga część naszego Parafialnego Świętowania. Będzie okazja do spotkania z misjonarzami, rozmowy, wspólnego śpiewania i tańczenia. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii do wspólnego świętowania. Na 1615 zapraszam do pomocy w przygotowaniu stołów, o godz. 1800 koncert Pana Piotra Bzowskiego z zespołem. W czasie biesiady będzie można nabyć kalendarze –cegiełki wsparcia misji. Każda cegiełka to równocześnie jeden los. Ok 2000 losowanie. Nagroda główna w tym roku to przelot do Lourdes wraz z noclegiem Bez. Zapraszam do wspólnego świętowania.

W poniedziałek (28.VIII.) wspomnienie św. Augustyna bp. i doktora kościoła

We wtorek (29. VIII.) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W czwartek (31.VIII.) na godz. 1900 zapraszam wszystkich, którzy chcą włączyć się w przygotowanie modlitwy uwielbienia, która przeżywamy w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

W piątek (1.IX.) wspomnienie bł. Bronisławy, I piątek miesiąca. Rano od 615 i wieczorem od 1700 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź święta w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700, a w Drogini od 1530. Od 1 września Msze święte wieczorne o godz. 1800.

W sobotę (2.IX.) z racji I soboty miesiąca rano od godz. 615 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a wieczorem na godz. 1715 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Żywego Różańca.

W poniedziałek 4 września uroczystą Mszą Świętą o godz. 830 rozpoczniemy nowy Rok Szkolny, jednak już w najbliższą niedzielę 3 wrzenia zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 1130. Przynosimy ze sobą tornistry, plecaki wraz z książkami do błogosławieństwa.

Dziękujemy bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Witold i Adriana Haberny, Stefan i Katarzyna Banowscy, Anna Poradzisz, Wacław i Karina Poradzisz, Wojciech i Bogumiła Nosal, Małgorzata Maślerz, Jan i Lidia Kęsek. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny Marcin i Monika Kołodziejczyk, Anna Śmigla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *