Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXII Niedziela Zwykła(3.09.2017 r.)

7 września 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę przyczynili się do przeżywania naszego Parafialnego Święta Plonów, którego hasłem były słowa „RADOŚĆ EWANGELII” pragnę serdecznie podziękować. Dziękuję za piękne wieńce żniwne, i wszystkie dary ofiarne, za oprawę liturgii dziękczynnej ministrantom i lektorom, Dzieciom Bożym, Orkiestrze, panu kościelnemu i panu organiście. Dziękuję za przygotowanie biesiedy: młodzieży, która pomagała w porządkach, panu Aleksandrowi Horab za przygotowanie sceny, panu Witoldowi Wawrzynek, Hurtowni Zielona, GSSCH Myślenice, OSP z Drogini i z Osieczan za obsługę kuchni i grila, Różom Różańcowy, paniom, które pomagały w kuchni. Wam za obecność i przyniesione dary na wspólny stół. Dziękuję za wsparcie misji przez zakup cegiełek. Zebrano kwotę 2800 zł. Ksiądz Andrzej Tekieli już podjął posługę w Caracaz w Wenezueli. Wspierajmy Go naszą modlitwą

W poniedziałek (4.IX.) o godz. 830 Msza święta rozpoczynająca nowy rok szkolny, na którą zapraszamy uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników Szkół Podstawowych z Osieczan i Drogini. Na 1900 zapraszam młodzież na wieczór filmowy.

W czwartek (7.IX) I czwartek miesiąca. Msza święta w Drogini o 1600, w Osieczanach o 1800, po Mszy świętej wieczornej zapraszam na modlitwę uwielbienia. Okazja do Spowiedzi do godz. 2030.

W piątek (8.IX.) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej, suma o godz. 1800. Próba chóru parafialnego o godz. 2000. Zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby pomagać w modlitwie swoim głosem chwalić Boga.

W sobotę (9.IX.) wspomnienie bł. Anieli Salawy. Odpust w Sieprawiu.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w niedzielę 17 września br. o godz. 1600. Proszę Członków Rady o przybycie.

Dziękujemy bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Leszek i Joanna Podmokły, Władysław i Zofia Płachta, Feliks i Agnieszka Hankus, Czesław i Irena Obłaza, Marcin i Anna Obłaza, Czesław i Beata Podmokły, Krzysztof i Wiesława Hodana. Do posługi w Drogini prosimy rodziny: Krzysztof i Monika Batko, Bolesława Jamróz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *