Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXXII Niedziela Zwykła (12.11.2017 r.)

11 listopada 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. W naszej parafii gościmy księży Salezjanów, którzy pomagają w odbudowie parafii za naszą wschodnią granicą.

W poniedziałek (13. XI.) wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W środę (15. XI.) św. Alberta Wielkiego, bpa i doktora Kościoła. o godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (16. XI.) wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia.

W piątek (17. XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Z racji III piątku miesiąca – DNIA MIŁOSIERDZIA w naszej parafii rano o godz. 615 i wieczorem o 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii.

W sobotę (18. XI.) bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Dziękuję bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W gablocie przy wejściu do dolnego kościoła i na stronie internetowej są wywieszone roczne wypominki za zmarłych w przypadku jakichś błędów proszę o kontakt. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Stanisław i Bożena Wielowscy, Grażyna Jeziorska, Paweł i Renata Czopek, Fryderyk i Joanna Czepiel, Agnieszka Filipowska, Jarosław i Agnieszka Jeziorscy. Do posługi w Drogini prosimy rodziny Mirosław i Ewa Wilczyńscy, Krzysztof i Grażyna Krupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *