Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXXIII Niedziela Zwykła (19.11.2017 r.)

19 listopada 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W dzisiejszą niedzielę wraz z całym Kościołem przeżywamy I-wszy Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Święty Franciszek ustanowił ten dzień, zamykając Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Światowy Dzień Ubogich ma być – w zamyśle Papieża – obchodzony zawsze na tydzień przed Uroczystością Chrystusa Króla. Ma stanowić jej niepomijalną bramę. Każdy, kto chce uwielbić królewski Majestat Chrystusa, musi najpierw przyjąć Go i zgiąć przed Nim kolano, gdy przychodzi w Osobie Ubogiego. Franciszek w swym Orędziu na I Dzień Ubogich kieruje do nas przejmujące słowa św. Jana Chryzostoma: „Jeśli chcecie uczcić Ciało Chrystusa, to nie lekceważcie Go dlatego, że jest nagie. Nie czcijcie Chrystusa jedwabnymi ozdobami zapominając o Chrystusie, który za murami kościoła jest nagi i cierpi z zimna”. I dodaje od siebie: „Jeśli chcemy naprawdę spotkać Chrystusa, to konieczne jest, abyśmy dotknęli się Jego Ciała w ranach ubogich, w odpowiedzi na Komunię sakramentalną otrzymaną w Eucharystii”. Dziś także przypada 21 rocznica śmierci ks. Augustyna Dewery, pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie

W poniedziałek (20. XI.) św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika.

We wtorek (21.XI.) wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W środę (22.XI.) wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej, chórów i organistów. Naszą modlitwą w tym dniu obejmijmy pana organistę Daniela, członków chóru, grupy uwielbienia i Dzieci Boże. O godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek (24.XI.) wspomnienie św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy. Na Mszę świętą o godz. 1800 zapraszam dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i komunii świętej wraz z rodzicami

W przyszłą niedzielę (26.XI.) Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy świętej o godz. 830 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia Świata Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Dziękuję bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Józefa Śmigla, Ryszard i Jadwiga Łapa, Ryszard i Stanisława Kurowscy, Adam i Maria Przybył, Marian i Zofia Litwa, Celina Hara. Do posługi w Drogini prosimy rodziny Jacek i Sylwia Batko, Tadeusz i Barbara Daniek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *