Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

BOŻE NARODZENIE 2020

24 grudnia 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Drodzy Parafianie!

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski składając wszystkim diecezjanom bożonarodzeniowe życzenia napisał: (…) Nie pozwólmy sobie odebrać tej radości, którą niosą ze sobą Święta Bożego Narodzenia. Głoszą nam bowiem tę fundamentalną prawdę, że Bóg-Emmanuel jest naprawdę z nami – na dobre i na złe czasy. To dlatego Jednorodzony Syn Boży narodził się w zimnej betlejemskiej grocie, a następnie został położony w żłobie, by objawić swą nieskończoną miłość do nas i pokazać, że dla nas i dla naszego zbawienia jest w stanie przyjąć największe nawet ubóstwo i najbardziej skrajne warunki życia.  Zachęcił też do modlitwy za Ojczyznę i za jej niezłomne trwanie przy Bogu, Ewangelii i przy tych wartościach, które w Nim znajdują swój trwały, dający prawdziwą moc nadziei fundament.

Do wszelkich życzeń usłyszanych i składanych w tę noc i dzień chcemy również dołączyć jako Wasi duszpasterze: wraz z księdzem prałatem i księdzem diakonem pragniemy życzyć, aby wśród codziennych trudności zajaśniało światło płynące z Betlejem. Spotkanie z nowonarodzonym Synem Bożym Jezusem Chrystusem – Słowem, które stało się Ciałem – niech dla każdej i każdego z Was będzie błogosławieństwem. Dzielmy się radością Świąt, pomimo przeżywanych niepewności i obaw. We wszystkim, co tworzy nasze życie, rodziny, domostwa i wspólnoty niech będzie obecny Bóg, który jako jedyny ma moc uczynić nasze życie szczęśliwym. Trwajmy w pięknie Świąt przez kolejne dni. Niech Dziecię Jezus przynosi nam pokój.

Jutro drugi dzień Świąt i wspomnienie męczeństwa św. Szczepana. Msze święte w porządku niedzielnym. Będzie również Msza święta wieczorna o godz. 18.00. W tym dniu tradycyjnie święci się owies. Składka przeznaczona zostanie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Niedziela jest świętem Najświętszej Rodziny oraz uczczeniem św. Jana apostoła i ewangelisty. Po każdej Mszy świętej będzie można podejść rodzinami do indywidualnego błogosławieństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *