Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

I NIEDZIELA ADWENTU(2.12.2018)

2 grudnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Rozpoczynając święty czas Adwentu wchodzimy w nowy rok duszpasterski, któremu będą towarzyszyć słowa: „W mocy Ducha Świętego”. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych Roratnich ku czci NMP, sprawowanych w tygodniu o godz. 630. Przed Roratami o godz. 550 modlimy się śpiewając Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a następnie o godz. 620 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia Tegoroczne Roraty przeżyjemy pod hasłem „Z Duchem Twoim”. Podczas Rorat przez przykład postaci biblijnych poznamy dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce. Do udziału w roratach zapraszam wszystkich parafian i wszystkich proszę o przyniesienie lampionów.

Od przyszłej niedzieli Członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na kolejną planowaną inwestycję tj. remont schodów w kościele w Drogini oraz na ogrzewanie Kościoła.

W czwartek ( 6.XII.) wspomnienie św. Mikołaja. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Z racji I czwartku miesiąca o godz. 1800 Msza Święta, a po niej modlitwa uwielbienia i okazja do spowiedzi do godz. 2000.

W piątek (7.XII.) wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła. Z racji I piątku od godz. 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1600 Msza święta w Drogini. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 550 i wieczorem od 1700.W Drogini od 1530 .

W sobotę (8.XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu o godz. 630, 830, 1600, 1800. Wpatrzeni w Maryję wolną od grzechu przeżywajmy czas Adwentu w stanie łaski uświęcającej..

Serdecznie dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej oraz za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone przez Was ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi przy kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Kazimierz i Irena Jaśkowiec, Tadeusz i Anna Litwa, Jakub i Marta Wydra, Wiesław i Stefania Kęsek, Tadeusz i Ewa Wincenciak, Krzysztof i Edyta Trystuła, natomiast w Drogini rodziny: Józef i Maria Tekieli, Rafał i Martyna Tekieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *