Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU(10.03.2019)

9 marca 2019 Ogłoszenia parafialne 0
  • Rozpoczęliśmy Wielki Post. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.
  • Droga Krzyżowa w Osieczanach w piątek o godz. 615 i 1830 dla młodzieży i dorosłych, a o godz. 1715 dla dzieci. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 830 i o godz. 1645. W Drogini w piątek o godz. 1530, w niedzielę o 1500.
  • W piątek (16.III.) III PIĄTEK MIESIĄCA – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA w naszej parafii. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, ks. Jarosław Grzegorczyk SCJ. Na mszę o godz. 830 zapraszamy młodzież z parafii, a o godz. 1130 dzieci. Czas rekolekcji jest przygotowaniem do renowacji nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła 21 marca br. I poświęcenia figury św. Michała Archanioła przez was ufundowanej.
  • Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. O sprzątnie kościoła w Osieczanach w najbliższą sobotę proszę rodziny: Julian i Józefa Salawa, Robert i Elżbieta Rakoczy, Michał i Jadwiga Staśko, Tomasz i Magdalena Batko, Krzysztof i Anna Jaśkowiec, Marek i Anna Baran.. W Drogini proszę rodziny: Kamil i Irena Sobczak, Wojciech i Teresa Banowscy.
  • Osoby, które wybierają się na pielgrzymkę do Lourdes proszę o zapisanie się w zakrystii lub w kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *