Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA (28.01.2018)

27 stycznia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

Wraz ze św. Tomaszem z Akwinu, kapłanem i doktorem Kościoła, otaczamy wdzięczną modlitwą naszego Metropolitę – Ks. abpa Marka Jędraszewskiego z okazji 1. rocznicy jego ingresu do Katedry Wawelskiej, prosząc o potrzebne łaski w dalszej posłudze pasterskiej. Okazją do modlitwy niech będzie nabożeństwo 40-godzinne, które dziś rozpoczynamy. Porządek nabożeństwa w gablocie i na stronie internetowej.

Fundacja Pomoc Polkom z Donbasu i zespół Angelus serdecznie dziękują za wszystkie ofiary złożone na remont domu w Krzywaczce zebrano kwotę 5228,50 zł i 2 euro. Ofiary będą przeznaczone na dokończenie instalacji centralnego ogrzewania.  Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła miłosierdzia.

Dziękuję Młodzieżowej Orkiestrze OSP Droginia, chórowi parafialnemu i solistom za przygotowanie koncertu kolęd i pastorałek pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki”, którego mogliśmy wysłuchać w ubiegłą niedzielę

W środę (31. I.) wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. o godz. 1800 Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (1.II.) z racji I czwartku miesiąca po Mszy świętej o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Okazja do spowiedzi do godz. 2000.

W piątek (2.II.) święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze święte w tym dniu o godz.: 700, 830i 1800, w Drogini o 1600. Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. W ufnej modlitwie polecajmy Panu Bogu wszystkie osoby, które podążają drogą rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Z racji I Piątku miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700, w Drogini od 1530

W sobotę (3. II.) wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Z racji I soboty miesiąca na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 1715 i zmianę tajemnic różańcowych zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Grzegorz i Izabela Sadzik, Tadeusz i Irena Arendarczyk, Krzysztof i Anita Arendarczyk, Wojciech i Anna Arendarczyk, Mariusz i Zofia Poradzisz Krzysztof i Magdalena Kęsek, Władysław i Krystyna Poradzisz. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Andrzej i Halina Banowscy, Edward Oramus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *