Ogłoszenia duszpasterskie na 12 niedzielę zwykłą (20.06.2021)

19 czerwca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Ksiądz arcybiskup z dniem wczorajszym odwołał udzieloną w październiku ubiegłego roku dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Jednocześnie przypomina o obowiązku wiernych do uczestniczenia w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu lub też otrzymali dyspensę od własnego biskupa. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

Obecnie obowiązujące przepisy pozwalają na zajęcie 50% miejsc w kościele, od przyszłej niedzieli będzie to 75%.

W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika, w czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Ksiądz prałat odprawi w tym dniu Mszę świętą o godz. 18.00 o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Janiny Kaczmarczyk.

W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Indywidualne prośby i podziękowania można składać do skrzynki przed obrazem.

Kandydaci do bierzmowania będą mieć próbę w kościele przed bierzmowaniem w najbliższą środę o godz. 17.30 i spowiedź w sobotę o godz. 16.00. Ks. biskup Janusz Mastalski udzieli bierzmowania naszej młodzieży w poniedziałek 28 czerwca o godz. 17.00.

W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Na Mszę świętą z podziękowaniem za miniony rok zapraszamy dzieci i młodzież oraz rodziców i nauczycieli w piątek o godz. 8.00.

Stowarzyszenie Pro-Missio organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, przeznaczając dochód na pomoc misjom. Do naszej parafii przyjadą odebrać sprzęt 1 lipca o godz. 15.00.

Dziękujemy rodzicom dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii świętej za przygotowanie kościoła i kwiaty. W sobotę prosimy o przygotowanie kościoła i otoczenia rodziców młodzieży bierzmowanej. W Drogini: Paweł i Justyna Cegielscy, Irena i Stanisław Salawa. Bóg zapłać za pomoc i za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii.