Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 15 niedzielę zwykłą (11.07.2021)

10 lipca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiaj w całej archidiecezji krakowskiej rozpoczyna się 9-tygodniowa nowenna, która wpisuje się w duchowe przygotowanie do wrześniowej beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prócz codziennej modlitwy, w każdą sobotę o godz. 18.15 będzie odmawiany różaniec z rozważaniami Prymasa Tysiąclecia. Nowenna potrwa do 11 września.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Brunona z Kwerfurtu, we wtorek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła. W piątek wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej.

III  piątek miesiąca to Dzień Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu rano od godz. 6.15 i po południu od godz. 18.15 z koronką do miłosierdzia Bożego i możliwością spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji procesja eucharystyczna. Zapraszamy do podjęcia posług w czasie procesji, poniesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu. Po procesji Msza święta o godz. 19.00 sprawowana w intencji odnowy rodzin. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Rejon w Osieczanach od godz. 8.30, rejon w Drogini wyjątkowo od godz. 10.30.

W środę zapraszamy na wieczorną Mszę świętą i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań do Matki Bożej.

Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli wczoraj pieszych pielgrzymów z Trzemeśni, przede wszystkim Kołu Gospodyń Wiejskich w Osieczanach. Pątnicy zapewniają o swojej modlitwie za naszą parafię przed jasnogórskim wizerunkiem Matki Bożej.

Sprzątanie w Osieczanach: Paweł i Kamila Ralscy, Władysław i Zofia Płachta, Agnieszka i Feliks Hankus, Leszek i Anna Podmokły, Rafał Żelazny, Zbigniew i Maria Maciuszek, Wojciech Ćwierz. Sprzątanie w Drogini: Jacek i Sylwia Batko, Tadeusz i Barbara Daniek. Za pomoc i składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *