Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą (25.07.2021)

24 lipca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Po raz pierwszy obchodzimy dziś w Kościele Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. Ustanawiając ten dzień papież powiedział, aby nie zapominać o bogactwie stania na straży korzeni.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby dzisiejsza niedziela była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie Zachodniej.

Trwa Nowenna Tygodni przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia. W sobotę zapraszamy na godz. 18.15 na różaniec z rozważaniami kardynała Wyszyńskiego.

Zapraszamy na 41 Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Grupa z Myślenic wyruszy z Sanktuarium Matki Bożej 5 sierpnia. Zapisy od dzisiaj w Myślenicach.

Sprzątanie w Osieczanach: Witold Haberny, Piotr i Barbara Kęsek, Antoni i Maria Kęsek, Stefan i Katarzyna Banowscy, Jan i Jadwiga Sąda, Anna Poradzisz, Wacław i Karina Poradzisz. Sprzątanie w Drogini: Andrzej i Anna Płachta, Krzysztof i Justyna Płachta, Radosław i Renata Żądło

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. Jest dzisiaj dodatkowy – wakacyjny numer czasopisma „Staś” dla dzieci.

Dziś po każdej Mszy świętej pobłogosławimy pojazdy mechaniczne na parkingu przed kościołem i plebanią. Złożone przy tej okazji ofiary przekażemy na zakup środków transportu potrzebnych misjonarzom w ich placówkach na całym świecie. Modlitwę odmówimy w kościele, a następnie podejdziemy do samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *