Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 18 niedzielę zwykłą (01.08.2021)

31 lipca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Biskupi apelują, by na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, na nowo zastanowić się nad przyczynami problemów uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, które tak boleśnie ranią nasze społeczeństwo. Zastanowić się, aby lepiej zrozumieć powagę sytuacji i konieczność podjęcia dobrych decyzji wspierających wolność wewnętrzną wszystkich Polaków.

W tym tygodniu w poniedziałek jest dzień Matki Bożej Anielskiej – w tym dniu za nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówioną modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga można otrzymać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli”. W środę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

W czwartek i piątek – pierwszy miesiąca – Msza święta w Drogini o godz. 17.00, wcześniej możliwość spowiedzi. W czwartek na Mszy świętej o godz. 19.00 w Osieczanach modlić się będziemy w intencji powołań. W pierwszy piątek wieczorem Msza święta w intencji wypominanych w wypominkach rocznych w parafii.

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej. Dzieci ze szkoły podstawowej prosimy aby przyszły na spowiedź w czwartek na godz. 18.00. Spowiedź w Osieczanach i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 6.15 i 18.15.

W sobotę – I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od 6.15 i wieczorem od godz. 18.15, połączona z pierwszosobotnim nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Odmówimy też różaniec z rozważaniami poświęconymi Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, w ramach Nowenny Tygodni poprzedzającej beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

W czwartek wyrusza z Myślenic Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Można się jeszcze zapisać na to pielgrzymowanie.

Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujmy również za pomoc w sprzątaniu kościołów. W tym tygodniu prosimy o to rodziny w Osieczanach: Wojciech i Ewa Nosal, Rafał i Marcelina Piekarz, Jan i Lidia Kęsek, Eugeniusz i Grażyna Maciuszek, Michał Wincenciak, Wiesław Kęsek, Marek i Bożena Żaba. W Drogini: Kazimierz i Aleksandra Cegielscy, Tadeusz i Elżbieta Kudas.

Kierowcom składamy podziękowanie za złożoną ofiarę w wysokości 3900 zł na potrzeby motoryzacyjne misjonarzy.

Cieszymy się z obecności w parafii naszego rodaka księdza Andrzeja Tekieli – misjonarza w Wenezueli. W przyszłą niedzielę będzie głosił kazania na Mszach świętych, będzie też okazja do materialnego wsparcia dzieł misyjnych prowadzonych przez Księży Pallotynów oraz do spotkania się i posłuchania jak wygląda praca duszpasterska na misjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *