Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 niedzielę zwykłą (13.09.2020)

12 września 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś rodziny naszej archidiecezji pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dołączmy do nich w duchowy sposób przez naszą modlitwę, prosząc o umocnienie wzajemnej miłości i wierności w rodzinach.

Rozpoczyna się w Kościele X Tydzień Wychowania. Biskupi zachęcają do refleksji nad budowaniem więzi rodzinnych i społecznych, które w świecie indywidualizmu są dziś bardzo zagrożone.

Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w środę wspomnienie męczenników św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W piątek III Piątek miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rano o godz. 6.15 i wieczorem o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wieczorem procesja eucharystyczna. Chorych odwiedzimy od godz. 8.30. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

Również w piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Zapraszamy w tym dniu na wieczorną Mszę świętą młodzież z naszej parafii przygotowującą się do bierzmowania z klas VI, VII i VIII wraz z rodzicami; po Mszy świętej będzie krótkie spotkanie.

Dziś przed kościołem można wesprzeć leczenie chorego Zbigniewa Niechajewicza.

Bóg zapłać składamy za posprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę i za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Agata i Janusz Pilch, Sylwestra i Piotr Batko, Ewa i Mirosław Salawa, Magdalena i Rafał Skoczylas, Klaudyna i Mariusz Turała, Anna i Aleksander Jamróz, Agata i Bogusław Żyła. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Władysława Miksa, Halina i Wojciech Banaś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *