Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę zwykłą (23.01.2022)

22 stycznia 2022 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś Niedziela Słowa Bożego, ustanowiona przez papieża Franciszka, jako dzień podkreślenia znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii, w czasie której mówi do nas Bóg.

We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W środę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, w piątek św. Tomasza z Akwinu. Polecajmy w tym dniu w modlitwie księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który od pięciu lat jest pasterzem Kościoła krakowskiego.

W środę Msza święta wieczorna w intencji próśb i podziękowań składanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i Nowenna.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Halina i Andrzej Hanusiak, Marek i Joanna Turczyk, Tomasz i Bernadetta Wielgus, Renata i Sobiesław Szczerba, Lucyna i Stanisław Kasperczyk, Grzegorz i Dorota Urbanowicz, Elżbieta i Wacław Sroka, Renata i Tomasz Żądło. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jacek i Sylwia Batko, Tadeusz i Barbara Daniek.

W ramach tegorocznej Kolędy odwiedzimy z modlitwą o błogosławieństwo w nowym roku mieszkańców:

poniedziałek: Osieczany – Kmiecie

wtorek: Osieczany – Dąbrowa II

środa: Droginia – Banowice Wschodnie II

czwartek: Droginia – Banowice Wschodnie I

piątek: Droginia – Banowice Zachodnie

sobota: Droginia – Zalas, Brzyski, Ratanica, Domy nad Jeziorem oraz Tulej

Początek codziennie o godz. 10.00.

Za wszystkich mieszkańców parafii, których domy mogliśmy pobłogosławić oraz także nieobecnych w tym czasie, będzie odprawiona Msza święta w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Bóg zapłać również za ofiary złożone w czasie wizyty duszpasterskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *