Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę zwykłą (31.01.2021)

30 stycznia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające przez trzy kolejne niedziele Wielki Post. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 11.30 i będzie trwać do Mszy świętej wieczornej. Na zakończenie adoracji o godz. 17.30 będą nieszpory. Dzisiaj prosimy o to modlitewne czuwanie od godz. 12.30 mieszkańców Osieczan od Zarabia, od godz. 13.30 Kmiecie, od 14.30 Centrum Wschód i Zachód. Na godz. 15.30 zapraszamy uczniów szkół podstawowych z rodzicami, na godz. 16.30 kandydatów do bierzmowania z klasy VIII z rodzicami.

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte w tym dniu będą o godz. 7.00, 8.30 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00. Na każdej Mszy świętej poświęcimy gromnice. Dzień ten przeżywany jest w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Jesteśmy wdzięczni siostrom zakonnym i braciom za ich świadectwo życia wierne ślubom czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Złożone w tym dniu ofiary przekażemy na zakony kontemplacyjne. 

W środę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy świętej wieczornej podejmiemy intencję powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy świętej modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W Drogini Msza święta o godz. 16.00.

W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 6.15 i po południu od 17.15 z okazją do spowiedzi. Msza święta wieczorna będzie w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po Mszy świętej spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy VIII. Msza święta w Drogini o godz. 16.00, wcześniej możliwość spowiedzi. W tym dniu wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę.

W sobotę wspomnienie świętego Pawła Miki i męczenników japońskich. Z racji pierwszej soboty miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od 6.15 i po południu od 17.15 z wieczornym nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe.

Na rzeczposzkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji zostało złożone w ubiegłą niedzielę 2883 zł 50 gr. i kwota ta przekazana została na konto Caritas.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i osobom troszczącym się w tym tygodniu o nasze kościoły. W najbliższych tygodniach są to mieszkańcy części Od Zarabia. Porządek rodzin jest wywieszony w gablocie. Gdyby któraś rodzina nie była tam wymieniona, prosimy o pomoc w kościele w jedną z podanych sobót. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach: Janusz i Izabela Płoszczyca, Jan i Halina Płoszczyca, Marcin i Celina Wojtunik, Kamil i Marlena Płoszczyca, Jerzy i Marta Łętocha. W Drogini: Zbigniew i Stanisława Jaśkowiec, Bogdan i Anita Wójtowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *