Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu (7.03.2021)

6 marca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne; na Mszach świętych homilie głosi ks. Marek Suder, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Przez kolejne dni, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, zakończona rozważaniem i błogosławieństwem, a o godz. 18.00 transmitowana Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym. Zachęcamy do skorzystania w tych dniach z sakramentu pokuty, zarówno rano przed i po Mszy świętej, jak i po południu od godz. 16.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś w Drogini o godz. 15.30 i w Osieczanach o godz. 17.15 transmitowane na stronie internetowej. Pół godziny przed Gorzkimi Żalami nabożeństwa Drogi krzyżowej.

W piątek Droga krzyżowa i koronka do Miłosierdzia Bożego o 6.15. Po południu Droga krzyżowa dla rodziców z dziećmi o godz. 17.15 i Msza święta. Po Mszy świętej Droga krzyżowa transmitowana, na którą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania i grupy parafialne. W najbliższy piątek popołudniowe Drogi krzyżowe poprowadzą Siostry Felicjanki. Droga krzyżowa w Drogini w piątek o 15.30 i następnie Msza święta. Rozważania Drogi krzyżowej są również w niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.30.

W ramach przygotowania do bierzmowania zamiast katechezy w kościele zapraszamy klasę VI w najbliższy wtorek na spowiedź, adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15 i Mszę świętą rekolekcyjną.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej. Osobiste prośby i podziękowania można składać do skrzynki przed obrazem.

Podejmując wielkopostną jałmużnę i wspierając przy tym dzieła Caritas zachęcamy do złożenia ofiary i zabrania baranka na stół wielkanocny. Dzieci, które chcą otrzymać wielkopostną skarbonkę na jałmużnę, mogą ją odebrać w zakrystii.

W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od 7.30 do 8.30.

Można dziś zakupić specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi.

„Bóg zapłać” za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, także składane w kopertach i przesyłane na parafialne konto. Dziękujemy też osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu w Osieczanach prosimy o to następujące rodziny z Kmieci: Michał i Agnieszka Gwóźdź, Radosław i Grażyna Ambroży, Michał i Lucyna Chrzanowscy, Marek i Justyna Piekarz, Sławomir i Katarzyna Łętocha, Tomasz i Izabella Wójtowicz. W gablocie przed wejściem są wymienione poszczególne grupy, które prosimy o pomoc w sprzątaniu. Gdyby kogoś brakowało, proszę to zgłosić lub dołączyć do dowolnej grupy. W Drogini do posprzątania prosimy rodziny z Tulei: Józef i Irena Kęsek, Henryk Tomkiewicz, Piotr i Anna Snopkowscy.

Pan Burmistrz Myślenic informuje o przygotowywaniu Strategii Rozwoju Gminy i prosi mieszkańców o wypełnienie stosownej ankiety. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie przy wejściu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *