Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1.01.2018)

31 grudnia 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

Rozpoczęliśmy pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nowy rok Pański 2018. U jego początku chcę najpierw podziękować Wam drodzy parafianie. Niech dobry i miłosierny Bóg wynagrodzi Wam za wasz trud, za wsparcie oddanie i waszą ofiarność w trosce o parafię. Ze swej strony zapewniam Was o modlitwie, i staraniu o to, żeby wszystkie sprawy związanie tak z życiem duchowym jak i materialnym naszej parafii, były wykonywane solidnie i uczciwie.

Jest wiele powodów, aby dziękować Bogu. Zwrócę uwagę na dwa: jeśli jesteś tu to dlatego, ze Bóg dał ci dar życia i zdrowia. Wielu z naszej wspólnoty wyruszyło do nieba i już w niebańskiej liturgii śpiewają Bogu hymn Te Deum, W minionym roku odprawiliśmy 26 pogrzebów. Jeśli jesteś tu to dlatego, że Bóg dał ci dar zdrowia, a wielu przez chorobę i cierpienie ma szczególny udział w męce Chrystusa. Do nich przychodzi Chrystus w komunii i sakramencie namaszczenia – odwiedziliśmy 454 chorych. Dziękujemy również Chrystusowi Panu za dar wiary, za cały nurt łaski, który chciał przelać przez udzielone sakramenty. Chrzest przyjęło 37 dzieci, Najświętszy Sakrament po raz pierwszy przyjęło 47 dzieci, 22 młodych przyjęło dary Ducha Świętego w sakramencie Bierzmowanie, 23 pary wyznały sobie miłość zawierając sakrament małżeństwa.

Rok się zamknął i rok się otwiera. Kontynuujmy naszą podróż życia i wiary do pełnego synostwa Dzieci Bożych i dzieci naszej Ojczyzny, której 100 lecie odzyskania Niepodległości będziemy przeżywać, kierując się mocnym i pewnym tchnieniem Ducha Świętego, który nas prowadzi, strzeżeni opieką Świętej Bożej Rodzicielki, abyśmy przez naśladowanie Jej cnót zasłużyli na pełną nagrodę w Ojczyźnie wiecznej. Błogosławionego Nowego Roku 2018. życzę Wszystkim.

Świadomi okrucieństwa, jakie niesie każda wojna, modlimy się dzisiaj z całym Kościołem pod przewodnictwem Ojca Świętego o dar pokoju na świecie.

Przypominam, że w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie gimnazjalistów z klasy III ( do bierzmowania zostało 5 miesięcy).

W sobotę (6. I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), którą przeżywamy jako dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Porządek Mszy świętych godz. 700, 830, 1030 i 1800, w Drogini 1000. Po Mszach św. będzie poświęcenie kredy oraz kadzidła. Po mszy świętej o godz. 1030 odbędzie się błogosławieństwo uczestników Orszaku Trzech Króli. Reprezentujemy Afrykę jeżeli to możliwe w tym roku pomalujmy nasze twarze na czarno, nasz kolor to niebieski (niebieskie podkoszulki, peleryny suknie itp.). Zapraszamy do przygotowania się i uczestnictwa w tym święcie wiary.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską. Jej plan wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *