Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINYJEZUSA, MARYI I JÓZEFA (31.12.2017)

30 grudnia 2017 Ogłoszenia parafialne 0

Ostatni dzień roku kalendarzowego wzywa nas do wdzięczności za każdy dzień życia, zwłaszcza za wspaniałe dni przeżyte w łasce uświęcającej. Czynimy to dzisiaj wraz ze Świętą Rodziną z Nazaretu: Jezusem, Maryją i Józefem, którzy ukazują nam piękno przyjaźni i współpracy z Bogiem. Serdecznie zapraszam do dziękczynienia Bogu za łaski mijającego roku. O godz. 1545 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, o 1615 nabożeństwo dziękczynno-błagalne, następnie nieszpory z kazaniem i Msza święta.

Dziś i jutro przed kościołem w Osieczanach Dzieci Boże rozprowadzają kadzidło i kredę do poświęcenia w Uroczystość Trzech Króli. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd w ferie dla dzieci

W poniedziałek (1. I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Dzień ten przeżywany jest jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele lub kaplicy hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok, można uzyskać odpust zupełny.

W środę (3.I.) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. O godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (4.I.) I czwartek miesiąca o godz. 1800 Msza Święta, a po modlitwa uwielbienia.

W piątek (5.I.) I Piątek miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1600 Msza święta w Drogini. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700. W Drogini od 1530. Po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie młodzież z klasy III gimnazjum ( do Bierzmowania zostało 5 miesięcy)

W sobotę (6. I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), którą przeżywamy jako dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Porządek Mszy świętych godz. 700, 830, 1030 i 1800, w Drogini 1000. Po Mszach św. będzie poświęcenie kredy oraz kadzidła.. Po mszy świętej o godz. 1030 odbędzie się błogosławieństwo uczestników Orszaku Trzech Króli. Następnie swoimi środkami transportu przejedziemy na Plac Targowy w Myślenicach. Tam uformujemy Orszak i przejdziemy na Rynek w Myślenicach, gdzie nastąpi spotkanie z Orszakami pozostałych Królów, złożenie darów i kolędowanie. Każdy będzie mógł złożyć dary dla Dzieciątka Jezus. Na Rynku Caritas Betania będzie zbierał produkty o dłuższej dacie ważności np. cukier mąka, ryż, konserwy itp. Reprezentujemy Afrykę jeżeli to możliwe w tym roku pomalujmy nasze twarze na czarno, nasz kolor to niebieski (niebieskie podkoszulki, peleryny suknie itp.). Zapraszamy do przygotowania się i uczestnictwa w tym święcie wiary. Jest to także I sobota miesiąca. Rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nabożeństwo wieczorne w I sobotę miesiąca zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. O sprzątnie kościołów proszę kolejne rodziny według podanego porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *