Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO(24.05.2020)

23 maja 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

Przeżywając uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uświadamiamy sobie, że najważniejszym celem naszej ziemskiej pielgrzymki jest przebywanie z Bogiem w niebie na całą wieczność.

Dziś także wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Ofiarami przed kościołem możemy wesprzeć respiratorów i koca termicznego dla ratowania życia niemowląt.

W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwach majowych odprawianych codziennie w Osieczanach o godz. 1730, a w Drogini o godz. 1900. Zapraszam również na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 2000 i na Różaniec od godz. 2030.

We wtorek (26.V.) wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Z okazji Dnia Matki pamiętajmy o wdzięczności wobec naszych Rodziców, prosząc Boga o potrzebne dla nich łaski, a dla zmarłych o wieczną radość.

W piątek (29.V.) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W sobotę (30.V.) wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika. W tym dniu, o godz. 900 Ks. Abp Marek Jędraszewski udzieli w Katedrze Wawelskiej święceń kapłańskich diakonom naszego Seminarium Duchownego. Na czas rekolekcji, które przezywają w tym tygodniu otoczmy ich serdeczną modlitwą, prosząc również o dar nowych powołań. Na Mszę świętą o godz. 1800 zapraszam małżonków przeżywających Złoty Jubileusz małżeństwa.

W sobotę również zapraszam na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 2000 Różaniec, a następnie modlitwa o dary Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę (31.V.) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 1730 zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Serdecznie zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków.

Serdecznie dziękuję za zadbanie o kwiaty wokół kościoła i plebanii Różom Różańcowym, za wykonanie wysięgnika do kamery braciom Kęskom, za naprawę okien w kościele w Drogini panu Krzysztofowi Trystule i firmie KIM oraz za wykoszenie brzegu przy kościele w Drogini ponom, którzy to zrobili . Dziękuję również za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Marcin i Agnieszka Żyła, Janusz i Joanna Nieckarz, Łukasz i Katarzyna Budziaszek, Józef i Stanisława Żyła, Jacek i Anna Adamik, Stanisław i Bernadetta Panuś, Maria Wójtowicz. Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Łukasz i Joanna Urbańscy, Stanisław i Maria Mazur.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Będziemy ją przeżywać w czwartek 11 czerwca br. Jest to uroczystość całej parafii. Jezus pragnie przyjść, aby widzieć i błogosławić nasze zagrody „i jak się jego dzieciom powodzi”. Niech przygotowanie tej uroczystości będzie naszym wspólnym działaniem. W tym roku Msza święta będzie przy strażnicy OSP w Drogini, a po niej procesja do Kościoła w Osieczanach. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców Drogini:

Ołtarz do Mszy Świętej druhowie OSP Droginia,

I     ołtarz – Banowice Wschodnie I,

II    ołtarz – Banowice Wschodnie II,

III     ołtarz – Banowice Zachodnie,

IV     ołtarz – Zalas, Ratanica, Brzyski i Nad Jeziorem, Tulej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *