Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO(20.05.2018)

20 maja 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Pięćdziesiątnica, którą przeżywamy jest nie tylko początkiem Kościoła i tym samym jego szczególnym świętem; Pięćdziesiątnica jest także świętem stworzenia. Świat nie istnieje sam z siebie; bierze początek ze stwórczego Ducha Bożego. Chcemy być narzędziami działania Ducha Świętego w objawieniu Bożej Miłości i przemienianiu oblicza ziemi.

Grupa teatralna „Antykanapa” ze Szkoły Podstawowej w Drogini serdecznie zaprasza na spektakl „A na miłość pod Twoim Niebem tyle miejsc…” oparty na motywach sztuki Zofii Kossak – Szczuckiej „Gość oczekiwany”. Spektakl odbędzie się w kościele w Osieczanach dziś o godz. 1600

Trwa miesiąc maj, każdego wieczoru o godz. 1730 w Osieczanach i 1900 w Drogini spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką.

W poniedziałek (21.V.) święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą w Osieczanach o godz. 700, 830 i 1800, w Drogini o godz. 1900.

W sobotę (26.V.) Metropolita ks. Abp. Marek Jędraszewski udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego seminarium duchownego w Katedrze na Wawelu o godz. 900. Wśród nich będzie nasz parafianin dk. Grzegorz Banowski oraz i dk. Dariusz Pietrzak, który ostatni rok przygotowań do święceń spędził na praktyce duszpasterskiej w naszej parafii. Proszę o modlitwę w ich intencji podczas rekolekcji, które dziś wieczorem rozpoczynają. Zapraszam do udziału w święceniach. Są jeszcze miejsca na autobus. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Wyjazd o godz. 730.

W przyszłą niedzielę (27.V.) w naszej parafii będziemy przeżywać prymicje ks. Grzegorza Banowskiego. Program uroczystości:

1030     błogosławieństwo rodziców, uroczyste wyjście z domu i przejazd do kościoła w Osieczanach.

1115    przywitanie Ks. Prymicjanta przy kościele, procesyjne wejście do kościoła, w kościele życzenia przedstawicieli parafii

1130    Msza Święta Prymicyjna z prymicyjnym błogosławieństwem.

Zapraszam wszystkich do przygotowania uroczystości prymicyjnej. W czwartek zostanie ustawiona brama na powitanie prymicjanta. W piątek i w sobotę będziemy ubierać bramę, drogę oraz sprzątać kościół i teren wokół kościoła. Do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Józef i Bernadeta Włodarczyk, Tadeusz i Magdalena Rapacz, Leszek i Jolanta Tekieli, Stanisław i Elżbieta Podmokły, Mirosław i Anna Banaś, Edward i Małgorzata Mistarz, Małgorzata Pastuszczak, Wojciech i Katarzyna Siuta, Kazimierz i Zofia Banowscy, Tomasz i Małgorzata Nosal, Andrzej i Anna Banowscy, Józef i Maria Kaczor, Stefan i Elżbieta Kania, Józef i Katarzyna Mardaus, Paweł i Halina Łętocha, Lucyna i Eugeniusz Ryś, Tadeusz i Anna Podmokły, Bartłomiej i Iwona Gryglak, Andrzej i Halina Popek, Stanisław i Irena Piekarz. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Kazimierz i Aleksandra Cegielscy, Tadeusz i Elżbieta Kudas, Łukasz i Joanna Urbańscy, Stanisław i Maria Mazur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *