Uwagi dotyczące ograniczeń w kościele

10 kwietnia 2021 Aktualności 0

Do 18 kwietnia zostały przedłużone obostrzenia dotyczące ograniczenia ilości osób w kościele. W Osieczanach może być obecnych w kościele 40 osób, a w Drogini 20 osób.

Uczestnicy nabożeństw są zobowiązani do zakrywania ust i nosa oraz korzystania z płynów dezynfekujących, jak również zachowania półtorametrowej odległości.

W kościele starajmy się zajmować co drugą ławkę, zachowując wymagany dystans od innych.

Prosimy o uczestniczenie w Mszach świętych wewnątrz kościoła w pierwszej kolejności osoby zamawiające Msze święte lub najbliższą rodzinę (np. w przypadku pogrzebu).

Osoby, które będą pozostawać na zewnątrz kościoła, powinny pamiętać o zachowaniu wymaganej odległości (1,5 m).

Komunia święta dla przyjmujących na rękę jest udzielana jako pierwsza. Prosimy  wtedy o wyraźne podejście do stopnia ołtarza na początku.

Przypominamy, że nadal obowiązuje udzielona przez arcybiskupa krakowskiego dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej, co oznacza, że nie popełnia grzechu ten, kto z powodu epidemii i ograniczeń nie uczestniczy w Mszy świętej w niedzielę i święta.

Msza święta o godz. 11.30 jest transmitowana na parafialnej stronie internetowej.

Pamiętajmy, że każdy sam ponosi odpowiedzialność za to, czy dostosuje się do tych zaleceń. Są to ograniczenia rządowe, nie kościelne. Przyjmujemy je jako katolicy w duchu odpowiedzialności za dobro wspólne, jakim jest nasze i naszych bliźnich zdrowie i życie.

Nie ustawajmy w modlitwie o ustanie zagrożenia i o powrót do normalności.