Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA(03.03.2019)

4 marca 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 • Kończy się okres Karnawału. Przed nami czas Wielkiego Postu. Dziś Kościół w Polsce rozpoczyna 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Kościół zaprasza nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Dziś także ostatni dzień nabożeństwa 40-godzinnego. Porządek nabożeństwa w gablocie i na stronie internetowej. na zakończenie adoracji NIESZPORY o NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE. Przed kościołem naszymi ofiarami do puszek możemy pomóc rodzinie z Pcimia, która w wyniku pożaru straciła dom i dobytek.
 • W poniedziałek (4. III.) święto świętego Kazimierz Królewicza patrona naszej Archidiecezji. Wszystkich, którzy chcą przygotowywać Grób Pański zapraszam na spotkanie na godz. 2000.
 • W środę (6.III.) – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele w następującym porządku: godz. 700, 830, 1600 w Drogini i o 1800. O godz. 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 1745 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek (7.III.) z racji I czwartku miesiąca zapraszam na Mszę Święta o godz. 1800, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. W Drogini Msza święta o godz. 1600.
 • W piątek (8.III.) rozpoczniemy nabożeństwa drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 615 i 1830, dla dzieci o godz. 1715. W Drogini Droga Krzyżowa o 1530, a po niej Msza święta.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Drogini o godz. 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. Jak w ubiegłych latach zapraszam, aby podczas Gorzkich Żali przygotowujący się do sakramentu Bierzmowania adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie ze świecami w rękach: pierwsza i czwarta niedziela w. postu – klasa 8, druga i piąta niedziela w. postu – klasa 7, trzecia i szósta niedziela w. postu – klasa 6.
 • Naszą modlitwą obejmujmy ks. Jarosława Grzegorczyka SCJ, który w dniach od 17 do 20 marca br. będzie prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Program w gablocie i na stronie internetowej. Rekolekcje zakończą się renowacją nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła 21 marca br. Te dwa wydarzenia mają nam pomóc w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu i tajemnicy Paschy Chrystusa.
 • Św. siostra Faustyna pisała w Dzienniczku „Życie moje nie jest monotonne i szare, ale jest urozmaicone jako ogród wonnymi kwiatami, że nie wiem wreszcie, który wpierw kwiat zerwać: czy lilię cierpień, czy różę miłości bliźniego, czy fiołek pokory. To wielka rzecz umieć wykorzystać chwilę obecną.” (Dz 292). Chwila obecna – to czas miłosierdzia. Jezus pragnie aby orędzie o miłosierdziu dotarło do wszystkich ludzi. Zapraszam
  do propagowania Święta Bożego Miłosierdzia przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 27 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na próby, które odbywać się będą w strażnicy w Drogini, pierwsza w przyszłą sobotę 9 marca o godz. 900
 • Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. O sprzątnie kościoła w Osieczanach w najbliższą sobotę proszę rodziny: Jan i Dorota Batko, Elżbieta i Marek Batko, Radosław i Joanna Szymscy, Anna Szymanowska, Jan i Krystyna Gubała, Sławomir i Agnieszka Gubała, Bogusław i Bożena Walas . W Drogini proszę rodziny: Piotr i Maria Batko, Anna Tekieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *