Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA(1.07.2018)

1 lipca 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

„Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.” – jest to przesłanie pełne nadziei, które powinno dotrzeć do wszystkich ludzi na świecie. Potrzeba więc dziś świadków Ewangelii. Szczególnymi świadkami wiary są misjonarze. W naszej parafii gościmy Katarzynę Jawor świecką misjonarka pochodzącą z Myślenic, a posługującą w Peru. Naszymi ofiarami do puszek możemy wspomóc trudną dzieło misjonarzy. Posłuchajmy świadectwa Pani Katarzyny.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek (3.VII.) święto św. Tomasza, apostoła.

W środę (4.VII.) rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1900.

W czwartek (5.VII.) wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy, I czwartek miesiąca. Spowiedź od 1815. O godz. 1900 Msza święta, a po niej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Msza w Drogini o 1700.

W piątek (6.VII.) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Z racji I piątku miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1800 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do spowiedzi świętej w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1800, a w Drogini od 1630.

W sobotę (7. VII.) z racji I soboty miesiąca rano od godz. 615 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a wieczorem na godz. 1815 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Żywego Różańca.

W przyszły wtorek (10.VII.) między godziną 1000 a 1100 przez naszą parafię będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się przy kościele na godzinny odpoczynek. Jak w ubiegłych latach postarajmy przygotować słodki poczęstunek dla pątników zmierzających do domu naszej kochanej Matki.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Elżbieta Hujdus, Paweł i Agata Szlósarczyk, Adam i Wioletta Blak, Andrzej i Michalina Mastalerz, Wojciech i Wiesława Mastalerz, Dorota Kutrzeba. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Stefan i Krystyna Światłoń, Paweł i Kamila Włodarczyk. Krzysztof i Monika Batko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *