Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XV Niedziela Zwykła(16.07.2017)

15 lipca 2017 Ogłoszenia parafialne 0

„Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki” Jest wiele miejsc, gdzie brakuje świadków Ewangelii. Dziękujemy Bogu za to, że z naszej wspólnoty parafialnej powołał kolejnego misjonarza, a jest nim Ks. Andrzej Tekieli, który 30 sierpnia wyjedzie na misje do Wenezueli. 27 sierpnia br. podczas naszego parafialnego dziękczynienia za plony na Mszy świętej o godz. 1000 odbędzie się nabożeństwo posłania. Po południu w ramach parafialnego świętowania będzie okazja do spotkania z misjonarzami i zakupu cegiełek wspierających pracę misjonarzy.

Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy pomogli w ubiegły poniedziałek w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów z Trzemeśni zmierzających do domu naszej kochanej Matki na Jasnej Górze.

We wtorek (18.VII.) wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

W środę (19.VII.) o godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek (21 VII) III Piątek miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rano o godz. 615 i wieczorem o godz. 1815 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed wieczorną Mszą świętą procesja eucharystyczna. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy o godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę (22.VII.) wspomnienie św. św. Marii Magdaleny.

W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego we wtorek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

Serdecznie dziękuje trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kościoła w Osieczanach proszę rodziny: Piotr i Elżbieta Porada, Andrzej i Jadwiga Frosztęga, Tomasz i Katarzyna Wójtowicz, Agata i Renata Wójtowicz, Monika Włoch, Piotr i Małgorzata Bartosz. Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Andrzej i Anna Płachta, Radosław i Renata Żądło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *