Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA(28.VII..2019)

29 lipca 2019 Ogłoszenia parafialne 0

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

(28.VII..2019)

 

 

Mija połowa wakacji. W połowie obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny W sierpniu ze wszystkich stron Polski setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Możemy włączyć się w to pielgrzymowanie duchowo lub fizycznie biorąc udział w 39 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Grupa z Myślenic wyruszy w poniedziałek 5 sierpnia po Mszy świętej sprawowanej w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej o godz. 800. Wszystkich chcących uczestniczyć we wspólnym pielgrzymowaniu zapraszamy na zapisy do Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. Zapisy odbywają się w Salce Oazowej przy wejściu do Kościoła od strony Rynku po Mszy świętej wieczornej. Sierpień to także czas wielkiej modlitwy o trzeźwość naszego narodu. W apelu przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych czytamy: „Świadomi powagi sytuacji w naszej Ojczyźnie prosimy o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, w miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt maryjnych. Nasi przodkowie nie szczędzili sił i krwi, aby bronić ziemi ojczystej. My także pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas (…) Niech Maryja, Królowa Polski, błogosławi naszym dobrym postanowieniom”.

Dziś po Mszach świętych na zakończenie XX Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i podróżujących. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przekazane na środków transportu
dla misjonarzy.

W środę (31.VII.) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. O godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (1.VII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. I czwartek miesiąca. O godz. 1900 Msza święta, a po niej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2030. Okazja do spowiedzi od godz. 1815 i w czasie adoracji. Msza w Drogini o 1700.

W piątek (2.VII.) I piątek miesiąca. Spowiedź w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1800, a w Drogini od 1630.

W sobotę (3.VIII.) z racji I soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP na godz. 1815 szczególnie tych, którym drogie jest orędzie Matki Bożej z Fatimy.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę 4 sierpnia o godz. 2000.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Sąsiadom od strony Dąbrowy za pielęgnację drzew. Różom Różańcowym za plewienie grządek przy kościele. Wszystkim za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Stanisław i Renata Maślerz, Jarosław i Małgorzata Cienkosz, Wiesław i Beata Sukta, Robert i Bernadetta Ogiela, Jacek i Celina Kula, Stanisław i Helena Kępa. . Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jadwiga Kaczmarczyk, Jacek i Bernadetta Gamracy.

Zbliżają się nasze parafialne dożynki. Od dziś do 11 sierpnia br. zapraszamy do kontaktu osoby, które chciałyby ufundować nagrody w naszej loterii fantowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *