Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA(2.09.2018)

4 września 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

„CIESZCIE SIĘ I RADUJCIE” nie dlatego, ze skończyły się wakacje. „CIESZCIE SIĘ I RADUJCIE” to hasło naszego parafialnego dziękczynienia za plony, które przeżywaliśmy w ubiegła niedzielę. Parafrazując słowa Ojca św. Franciszka, który napisał : „Lubię dostrzegać świętość w cierpliwym ludzie Bożym (…) ” Ja powiedziałbym Lubię dostrzegać zaangażowanie u moich parafian. Oczywiście dziękujemy Panu Bogu za to, ze nie padał deszcz i mogliśmy świętować, jednak tego świętowania nie byłoby bez waszego zaangażowania. Wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę przyczynili się do przeżywania naszego Parafialnego Święta Plonów pragnę serdecznie podziękować. Dziękuję za piękne wieńce żniwne, i wszystkie dary ofiarne, za oprawę liturgii dziękczynnej ministrantom i lektorom, Dzieciom Bożym, panu kościelnemu i panu organiście. Dziękuję za przygotowanie biesiady: Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice, panu Burmistrzowi Maciejowi Ostrowskiemu, Stowarzyszeniu „Nasze Osieczany” i Paniom, które chodziły po rożnych instytucja, pozyskując fanty i nagrody główne na nasza loterię, panom Wojciechowi Bodzichowi, Kazimierzowi Mastalerzowi i Tadeuszowi Kępa za wykoszenie trawy, panu Aleksandrowi Horab i synom za przygotowanie sceny, Firmie Bart Dróg i panu Andrzejowi Maslerzowi, Różom Różańcowym, Stowarzyszeniu „W Lepsze Jutro” z Drogini, Druchom OSP z Drogini i z Osieczan i ich rodzinom za obsługę kuchni i grila, Domowemu Kościołowi, paniom, które pomagały w kuchni młodzieży, Firmom i Zakładom: InterZoo, Amarylis, ElHurtPlus, Gubad, GuberKonstal, Sportplus Pesenpol, pani Janinie Cegielskiej, panu Andrzejowi Popek, panu Stanisławowi Wiśniewskiemu, panu Witoldowi Wawrzynek, panu Jerzemu Mróz, państwu Elżbiecie i Markowi Batko, pani Sylwii Jaśkowiec, państwu Marta i Jan Żyła opakowania jednorazowe, sklepowi Artykuły „U Batki”, cukierni Czereśniowy Sad, restauracji Na Stradomiu u Muniaka, Hurtowni Zielona, Fantic Głogoczów, Elektret, Familia, Wędzonka, GSSCH Myślenice, Hurtowni biżuterii, „Styl”. Wam za obecność i przyniesione dary na wspólny stół.

W poniedziałek (3.IX.) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła o godz. 830 Msza święta rozpoczynająca nowy rok szkolny, na którą zapraszamy uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników Szkół Podstawowych z Osieczan i Drogini.

W środę (5.IX.) wspomnienie Matki Teresy z Kalkuty. Msza święte z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.

W czwartek (6.IX) I czwartek miesiąca. Msza święta w Drogini o 1600, w Osieczanach o 1800, po Mszy świętej wieczornej zapraszam na modlitwę uwielbienia. Okazja do Spowiedzi do godz. 2030.

W piątek (7. IX.) z racji I piątku rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1600 Msza święta w Drogini. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700.W Drogini od 1530. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Zapraszam klasy VI, VII, VIII SP i III Gimnazjum.

W sobotę (8.IX.) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej, suma o godz. 1100.

Z okazji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do Włoch w dniach od 6 – 14 października 2018 roku. Koszt 2500 zł. Jest zgłoszonych 10 osób.

Serdecznie dziękuję kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Edward i Janina Szlósarczyk, Andrzej Barbara Wierciak, Michał i Anna Wierciak, Andrzej i Agnieszka Urbańscy, Karol i Helena Przała, Aleksander i Kazimiera Kopp. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Władysława Miksa, Halina i Wojciech Banaś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *