Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXIV Niedziela Zwykła (17.09.2017 r.)

17 września 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

Trzecia niedziela września w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym, dlatego dla wszystkich ludzi mediów, dziennikarzy i publicystów prośmy o światło Ducha Świętego, by byli sługami prawdy i dobra. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

Dziś o godz. 1600 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Powróciliśmy już do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działają w niej grupy modlitewne i apostolskie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest też miejsce dla nowych grup. LSO ma swoje spotkania w soboty o godz. 1000. Dzieci Boże w soboty o godz. 1700. Zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie grupy młodzieżowej „Powstań w piątek po wieczornej Mszy Świętej. Chór w piątki o godz. 2000. Grupa Uwielbienia I czwartki godz. 1800.. Róże Różańcowe I soboty godz. 1715. Działają również Oaza Rodzin, Grupa Charytatywna. Kobiety i mężczyzn, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę na temat Eucharystii, historii liturgii, poszerzyć swoją znajomość biblii zapraszamy na spotkanie w sobotę po wieczornej Mszy świętej. Ważnym wymiarem życia wspólnoty jest posługa wobec chorych, zwłaszcza umożliwienie im przyjmowania komunii świętej w każdą niedzielę. Jest to możliwe dzięki posłudze Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii ( p. Stanisław Dura i Piotr Filuciak – dziękujemy za ich posługę). Rozpoczyna się nowy kurs dla szafarzy. Chętnych mężczyzn powyżej 35 roku życia zapraszam do tej posługi.

W poniedziałek (18. IX.) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a szczególnie dzieci i młodzieży.

W sobotę (23. IX.) wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika.

Dziękujemy bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Edward i Janina Szlósarczyk, Andrzej Barbara Wierciak, Michał i Anna Wierciak, Andrzej i Agnieszka Urbański, Karol i Helena Przała, Aleksander i Kazimiera Kopp. Do posługi w Drogini prosimy rodziny: Zbigniew i Stanisława Jaśkowiec, Bogdan i Anita Wójtowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *