Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA(16.09.2018)

16 września 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Ufną modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, które pielgrzymują dziś do Kalwarii Zebrzydowskiej, by przez wstawiennictwo Maryi wypraszać Bożą pomoc w tworzeniu wspólnoty żywej wiary oraz wzajemnej miłości. Trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce jako Dzień Środków Masowego Przekazu. Członków Rady Parafialnej serdecznie zapraszam na spotkanie dziś na godz. 1630.

We wtorek (18. IX.) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży, dla której chcemy prosić o łaskę żywej wiary oraz odwagę w jej wyznawaniu.

W środę (19. IX.) wspomnienie św. Januarego, bpa i męczennika. Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.

W czwartek (20. IX.) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy..

W piątek (21. IX.) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Z racji III piątku miesiąca rano o godz. 615 i wieczorem o godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed wieczorną Mszą świętą procesja eucharystyczna. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy o godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W przyszłą sobotę (22.IX.) SMAK – Spotkanie Młodych Archidiecezji Krakowskiej w sanktuarium św. Jana Pawła II na które zaprasza metropolita Krakowski abp. Marek Jędraszewski. Wyjazd o godz. 1300. W spotkaniu uczestniczy młodzież klasy VIII i III gimnazjum. Spotkanie przed wyjazdem w środę po Mszy świętej wieczornej.

Serdecznie dziękuję kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Piotr i Jadwiga Panuś, Michał Chlebda, Jan i Anna Chrzanowscy, Mateusz i Monika Chrzanowscy, Edward i Zofia Szczypkowscy, Barbara Kołodziejczyk. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny Piotr i Maria Batko, Anna Tekieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *