Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA(23.09.2018)

23 września 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Wspominając dziś św. Ojca Pio otaczamy wdzięczną modlitwą penitentów oraz spowiedników prosząc Boga, aby Sakrament Miłosierdzia umacniał nas na drodze prawdy i wzajemnej miłości. Prośmy też o błogosławione owoce apostolskiej pielgrzymki papieża Franciszka na Litwę, Łotwę i Estonię.

W poniedziałek (24. IX.) wspomnienie NMP od Wykupu Niewolników.

W środę (26. IX.) wspomnienie św. Męczenników Kosmy i Damiana. Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.

W czwartek (27. IX.) wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana..

W piątek (28. IX.) wspomnienie św. Wacława, męczennika.

W sobotę (29. IX.) święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Zbliża się październik miesiąc modlitwy Różańcowej. O prowadzenia modlitwy różańcowej zwyczajem lat ubiegłych proszę poszczególne grupy parafialne według porządku zamieszczonego w gablocie i na stronie internetowej. Pierwsze nabożeństwo w poniedziałek 1 października o godz. 1715. Uroczysta Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy 7 października o godz. 1700. Będziemy rozważać tajemnice radosne. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

Ołtarz I –    Młodzież klasa III gimnazjum wraz z rodzicami z Drogini,

Ołtarz II –    Młodzież klasa III gimnazjum wraz z rodzicami z Osieczan

Ołtarz III –    Młodzież klasa VIII wraz z rodzicami z Osieczan

Ołtarz IV –    Młodzież klasa VIII wraz z rodzicami z Drogini

Ołtarz V –    Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami z Drogini i Osieczan

Serdecznie dziękuję kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Tadeusz i Jadwiga Panuś, Krzysztof i Agnieszka Banowscy-Sitek, Kazimierz i Anna Ślusarczyk, Kazimierz i Marta Kaczmarczyk, Wojciech i Zofia Bodzioch, Józef i Anna Bartosz
. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Kamil i Irena Sobczak, Wojciech i Teresa Banowscy.

W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zostało przedstawione sprawozdanie duszpasterskie i finansowe z działalności parafii. W parafii żyje 1105 rodzin. W ubiegłym roku na potrzeby wspólnoty parafialnej ofiarę złożyły 432 rodziny (39,10%) kwota 94 740 zł., w tym roku do końca sierpnia ofiarę złożyły 183 rodziny (16,56%) kwota 24 270 zł.. Na ofiary składane na potrzeby parafii należy popatrzeć łącznie w ciągu dwóch lat ponieważ część rodzin zgodnie z prośbą złożyła ofiary na rok 2018 już w roku 2017. Wykonano wymianę i docieplenie dachu. Koszt prac 74 327 zł. oraz ocieplenie i elewację plebanii koszt 98 232 zł. Do dokończenie są jeszcze schody wejściowe, które również wymagały remontu. Ustalono, że kolejne wykonywane prace to to remont schodów oraz wykonanie ogrzewania w kościele w Drogini. W kasie parafialnej jest 21 840 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *