Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA(30.09.2018)

14 października 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

Wspominając św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, dziękujemy Bogu za dar Pisma Świętego, które jest dla nas księgą mądrości, ukazującą bezgraniczną i niezawodną miłość Boga do każdego z nas.

Od jutra rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa w Osieczanach o godz. 1715, w Drogini o godz. 1530.
Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedź codziennie rano od 630 i wieczorem od godz. 1700. W piątek rano od godz. 615 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Proszę nie odkładać spowiedzi na I piątek miesiąca.

We wtorek (2. X.) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

W czwartek (4.X.) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy świętej wieczornej z racji I czwartku miesiąca modlitwa uwielbienia.

W piątek (5.X.) wspomnienie św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia

W przyszłą niedzielę (7.X.) Uroczysta Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy o godz. 1700.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Piotr i Małgorzata Woźniczka, Janusz i Anna Stasiak, Józefa Filipiec, Jerzy Piekarz, Bolesław i Maria Kaczmarczyk, Marian i Barbara Filipiec.. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Karol i Barbara Wygoda, Józef i Danuta Irzyk, Maria Jasek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *