Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA(11.11.2018)

18 listopada 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Ojczyznę wolną, pobłogosław Panie – te słowa pieśni –modlitwy, dziś, w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli brzmią szczególnie. Niech dzisiejsze Święto skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę, modląc się dla wszystkich Rodaków o dar mądrości, zgody oraz umiejętności twórczej współpracy w budowaniu wspólnego domu, któremu na imię Polska. Składam serdeczne podziękowanie tym, którzy przygotowywali się do dzisiejszego święta przez nowennę miesięcy i Triduum dziękczynne, które przeżywaliśmy od czwartku.

We wtorek (13. XI.) wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W czwartek (15. XI.) św. Alberta Wielkiego, bpa i doktora Kościoła.

W piątek (16. XI.) wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia. Z racji III piątku miesiąca DNIA MIŁOSIERDZIA w naszej parafii rano o godz. 615 i wieczorem o 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii. Po Mszy świętej spotkanie do bierzmowania dla III klasy gimnazjum.

W sobotę (17. XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Witold i Adriana Haberny, Stefan i Katarzyna Banowscy, Anna Poradzisz, Wacław i Karina Poradzisz, Wojciech i Bogumiła Nosal, Małgorzata Maślerz, Jan i Lidia Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Andrzej i Anna Płachta, Radosław i Renata Żądło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *