Zesłanie Ducha Świętego (23.05.2021)

22 maja 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejszą uroczystością kończy się okres wielkanocny. Prosimy dziś Ducha Świętego, aby przeżywana przez pięćdziesiąt dni tajemnica paschalna zaowocowała w nas prawdziwym życiem według Ducha.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.  Msze święte w Osieczanach będą o 7.00, 8.30 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00.

W środę w Dniu Matki zapraszamy na nabożeństwo majowe i Mszę świętą wszystkie mamy i tych, którzy za swoje mamy chcą się pomodlić.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte w tym dniu odprawimy za kapłanów pochodzących i pracujących w naszej parafii.

W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych. Włączmy się jeszcze gorliwiej w śpiew litanii loretańskiej codziennie w kościele o godz. 17.30, w Drogini we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 16.00. Bóg zapłać również za śpiew litanii przy kapliczkach.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się w tym dniu okres, kiedy – wypełniając przykazanie kościelne – winniśmy przyjąć Komunię świętą wielkanocną.

W sobotę w katedrze wawelskiej diakoni naszej archidiecezji przyjmą święcenia prezbiteratu. Módlmy się w tym tygodniu, aby byli godni tej posługi i dobrze wypełnili zadania, do których Pan Jezus ich powołał.

Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii, dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościołów. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach: Lucyna i Mariusz Szymoniak,  Jadwiga i Marcin Święch,  Marta i Maciej Bednarz, Renata i Arkadiusz Mirek, Paulina i Mieczysław Dudzik, Paulina i Waldemar Grzesiak,  Natalia i Daniel Hajdas, Katarzyna i Tadeusz Krawczyk, Karolina i Janusz Gruchacz. W Drogini: Paweł i Edyta Hebda, Jan i Lucyna Rogowiec.

W sanktuarium myślenickim przez najbliższy tydzień będzie możliwość modlitwy przy obrazie Matki Bożej Solidarności Robotników, kopii nowohuckiego krzyża i relikwiach bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Ksiądz kustosz zachęca do nawiedzenia obrazu.

Duszpasterstwo Młodzieży we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice zaprasza na Strefę Lednicką, która będzie zorganizowana w sobotę 5 czerwca od gody. 15.00 w Myślenicach. Zapraszamy młodych – rejestracja uczestników odbywa się przez formularz na stronie internetowej Sanktuarium w Myślenicach.

Księdzu Prałatowi, który świętuje dziś 45-lecie święceń kapłańskich życzymy gorąco, aby z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej cieszyło Księdza Prałata kapłaństwo i służba dla Kościoła i naszej wspólnoty, a Jezus Dobry Pasterz błogosławił na dalsze lata.