Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

V Niedziela WIELKIEGO (07.04.2019)

6 kwietnia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej. Dziś zapraszamy na plenerową Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpocznie się ona o godz. 1845 w kościele. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

Spowiedź przed świętami w naszej parafii będzie w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia br. od 1430 do 1800.

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego. O posługę światła proszę uczniów z klasy VII. Droga Krzyżowa w piątek w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715 dla dzieci a dla dorosłych i młodzieży o godz. 615 i 18 40.

„Podziel się radością wielkanocną” – pod takich hasłem rozprowadzane są baranki Caritas na stół wielkanocny. Ofiary za baranki tradycyjnie przeznaczane są na pomoc potrzebującym.

W środę (21.III.) o godz. 1800 Msza święta, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową – rozpoczyna się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy świętej, zaś uroczysta procesja z palmami na Mszy świętej o godz. 1130. Konkurs Palm w naszej parafii odbywa się co drugi rok w latach parzystych, natomiast chętnych do wzięcia udziału w tym roku w konkursie palm zapraszamy na konkurs Gminny na Rynku w Myślenicach o godz. 1200 w przyszłą niedzielę.

Zapisy na autobus dla chętnych do udziału w wydarzeniu
RÓŻA DLA JEZUSA MIŁOSIERNEGO w zakrystii lub w kancelarii.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w i Osieczanach Drogini i za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Przed nami porządki świąteczne. Kolejność sprzątania jest podana w gablocie i na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *