Rekolekcje w Myczkowcach 2018

13 lutego 2018 Uncategorized 0

Relacja z poszczególnych dni rekolekcyjnych.

Dzień 1 –  Michał Archanioł

W sobotę, 10 lutego, z samego rana trzy autokary wyruszyły do Myczkowiec wioząc uczestników Zimowych Rekolekcji. Po drodze zatrzymaliśmy się w Miejscu Piastowym, gdzie znajduje się jedyne w Polsce sanktuarium Michała Archanioła. Tam wspólnie modliliśmy się, powierzając archaniołowi nasz czas rekolekcyjny, nas samych i nasze rodziny, przeżyliśmy Mszę Świętą i zastaliśmy poczęstowani ciepłą herbatą. Po krótkim wypoczynku i zjedzeniu prowiantu ruszyliśmy w dalszą drogę – do Myczkowiec. Po rozlokowaniu się w pokojach i zjedzeniu kolacji, spotkaliśmy się na filmie „Król Lew”, który jest motywem przewodnim naszych rekolekcji.

Dzień 2 –  Jesteś królem

Rozpoczęliśmy go wspólną modlitwą i śniadaniem. Potem przyszedł czas na pierwsze spotkania w grupach. Okazja do spotkania i poznania nowych osób. W samo południe spotkaliśmy się na niedzielnej Eucharystii. Po obiedzie wybraliśmy się na spacer po okolicy – przeszliśmy po zaporze Myczkowskiej a także odwiedziliśmy kapliczkę fatimską ze źródełkiem. Zimowemu szaleństwu nie było końca – wszak zbyt wiele śniegu tej zimy nie było. Po powrocie trzeba było się wysuszyć i zjeść kolację. Po takiej wędrówce już nie było niejadków. Wieczorem spotkanie integracyjne – wspólne tańce i zabawy a także wieczorna modlitwa. Do spania… Jutro kolejny, długi dzień.